"Сторони почали рух назустріч одна одній. Сьогодні це якраз було вочевидь продемонстровано. Є очевидні натяки на те, що в тому питанні, яке найбільш дратує Європу (вибіркове правосуддя), відбудуться певні зміни. Це дуже позитивно", – зауважив політик.
"Так само можна говорити про те, що вельми позитивні зміни окреслюються у такій важливій темі як енергетична політика. Є хороші новини з приводу важливих поставок газу з Європи в Україну, при тому в обсягах, які зводять нанівець проблему залежності України від російського газу", – прокоментував Огризко.
У свою чергу депутат від "Батьківщини" Андрій Пишний вважає, що після саміту Україна-ЄС європейські перспективи нашої держави залишаються невизначеними.
"Ми знову опинилися в ситуації відкладених сподівань. Знову було чітко визначено зрозумілі та неодноразово вже артикульовані вимоги до чинного політичного режиму", – уточнив він.
"Основні з них: припинення політичного переслідування і відновлення засад української демократії. Це те, що було зруйновано власне за період правління Януковича і те, що, до речі, було причиною неодноразового перенесення дати проведення саміту. І ставлення Європейського Союзу до України як до партнера за період правління політичного режиму Януковича критично змінилося", – наголосив Пишний.
При цьому він додав, що ставлення до українського народу в євроспільноті, навпаки, залишається прихильним.
Нагадаємо, сьогодні у Брюсселі у будівлі Ради Європейського союзу відбувся саміт Україна-ЄС.
У спільній заяві за підсумками саміту Україна-ЄС вказано, що Київ “рішуче налаштований виконувати” передумови ЄС для того, щоб сторони змогли підписати Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі. У документі вказано, що "керівники взяли до уваги попередні дії і очікують" на досягнення Україною “конкретного поступу до початку травня 2013”.
Згодом під час прес-конференції Янукович заявив, що задоволений результатами саміту.
Читайте також: Спільна заява за результатами XVI Саміту Україна-ЄС (повний текст документу)