За словами Оніщука, у порядку денному переговорів відсутні важливі для країни та суспільства закони, здатні вплинути на перспективи розвитку держави та забезпечення її прогресу.
«Серед них – ухвалення нового виборчого закону із запровадженням 100% пропорційної системи виборів з відкритими регіональними партійними списками; внесення змін до Закону «Про всеукраїнський референдум», а саме – вилучення з нього неконституційних та юридично сумнівних положень; розробка та прийняття нового закону про прокуратуру як складової реформи кримінальної юстиції; поліпшення законодавчого регулювання відносин у сфері запобігання та протидії корупції через внесення змін та доповнень до однойменного закону; належне виконання Верховною Радою своїх повноважень із забезпечення функціонування місцевого самоврядування в Києві, зокрема призначення у конституційні строки виборів київського міського голови та депутатів до Київської міської ради», – підкреслив Оніщук.
За його словами, у «списку Фюле» є, зокрема, рекомендація щодо внесення змін до чинного Кримінального кодексу у напрямку гуманізації та декриміналізації низки статей щодо посадових злочинів. Таким чином, на думку екс-міністра юстиції, опозиція мала б розширити список вимог до більшості.
«Адже проблема неособистого голосування цікавить суспільство набагато менше, аніж актуальні проблеми розвитку власної країни, що мають забезпечити громадянам достойні умови їх життя, правову визначеність, впевненість та захищеність», – зазначив Оніщук.
Як повідомлялось, 20 лютого переговори керівників депутатських фракцій та спікера парламенту Володимира Рибака щодо розблокування роботи ВР зайшли в глухий кут.
Опозиційні депутати від 5 лютого блокують трибуну і президію парламенту, вимагаючи забезпечити персональне голосування депутатів.