Екс-міністр фінансів: непрофесійна політика НБУ може призвести до потрясіння ринку

Акценти
20 Листопада 2012, 09:17

«Ми бачимо абсолютно непрофесійні рішення: обмеження строку повернення валютної виручки, обов’язковий продаж валюти. У мене ніколи на думці не було, що можуть ввести 15% податок на обмін валюти. А завтра це може статися. Далі буде інше рішення – державна монополія на валюту, і встановлять курс – за долар 10 копійок», – зазначив Пинзеник.

Коментуючи законопроект про податок на продаж валют, екс-міністр фінансів відзначив, що подібне рішення змусить валютний ринок піти в тінь.

«Автор законопроекту правильно написав, що метою цього документу є обмеження обігу валюти. Він доб’ється свого – валюти не буде. Вона вся піде у тінь. Але ж валюта – це той якір, на якому тримається економіка!» – наголосив Пинзеник.

Він додав: «Краще зробити податок на подих повітря. Бюджет буде повний! Тільки чи буде кому дихати?»

Як повідомлялось, Пинзеник також повідомляв, що українська економіка падає, «бюджет не виконується приблизно на 35 мільярдів гривень, на казначейському рахунку вже кілька місяців немає грошей», але влада «не вживає адекватних дій».

Нагадаємо, народний депутат від Партії регіонів Віталій Хомутиннік зареєстрував у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до деяких Законів України щодо операцій з іноземною валютою», який передбачає введення 15% податку з продажу іноземної валюти.

До цього Національний банк ввів обов'язковий продаж переказів фізособам з-за кордону в іноземній валюті на суму понад 150 тис. гривень на місяць. Крім цього, НБУ ввів обов'язковий продаж юридичними особами-резидентами частини валютної виручки, одержуваної від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами.

Експерти вважають, що валютні нововведення Нацбанку спрямовані на обмеження доступу населення до валюти, провокуватимуть зростання тіньового сектору і повертають країну до радянської системи.

Читайте також: Вибори завершилися. А з ними і «стабільність»

90