Він вважає закон, який напередодні підписав президент України, «жахливим», бо бачить у ньому загрозу внести розкол в українське суспільство.
«Це справді найгірший законопроект від часу існування незалежної держави Україна», – підкреслив Гаврилишин.
Водночас, він помітив у суперечливому документі й деякий позитив.
«Це мобілізує людей більше, не тільки може на вибори до Верховної Ради, чи вибори президента, а справді навчитися як і потім піти в різні органи влади, починаючи з району і області, щоб змінити цю Україну, щоб вона могла пройти необхідну трансформацію. На мою думку, це зробить тільки зовсім нова генерація, молоді люди, але для цього їм треба підготуватися. Це забере кілька років», – вважає Гаврилишин.
Меценат не шкодує, що його фонд оплатив поїздку до Віктора Януковича групи представників української інтелігенції, які на початку тижня літали у Крим обговорювати з президентом «мовний» закон.
«Коли я дізнався про намір, я дуже радо це профінансував, бо я думав, що було варто дати шанс навіть Януковичу послухати і не підписати. Була певна надія на це, я дуже розчарований, що так не вийшло», – пояснив Гаврилишин і додав, – «Але те, що представники інтелігенції поїхали – це підкреслює, наскільки антиукраїнська політика є в нашого уряду на чолі з президентом. Я бачу у тому певне виправдання, чому це робили. Не тому, що ми вклоняємося нашому гаранту (сміється – Ред.), бо гарант не дуже, бачу, турбується, що в Конституції зазначено про мову».
Гаврилишин також уточнив, що не обирав учасників поїздки, а лише фінансово підтримав ідею. Крім того, наразі йому не відомо у скільки обійшлася поїздка, але довідається про це від фінансового директора фонду свого імені 9 серпня, коли прилетить зі Швейцарії до Києва.
Як повідомлялось, у бутність Януковича прем’єр-міністром Богдан Гаврилишин знайомив його з найвпливовішими гравцями світової економіки і політики та консультував, як правильно спілкуватися з представниками західного політикуму. В одному із свої інтерв’ю Гаврилишин розповів, що годинами тренувати його: «читав Януковичу, як школяреві, підкреслював».
Нагадаємо, 8 серпня, президент Віктор Янукович підписав мовний закон.
7 серпня президент Віктор Янукович провів зустріч з представниками української інтелігенції для обговорення мовного закону.Під час зустрічі Янукович пообіцяв ініціювати створення робочої групи при Кабінеті Міністрів, яка займатиметься вдосконаленням законодавчого забезпечення застосування мов у країні.
31 липня, попри обіцянки не ставити свій підпис під законодавчим актом, який був ухвалений з низкою порушень, мовний закон підписав спікер Володимир Литвин.
3 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №9073 «Про основи державної мовної політики».