Екс-канцлера Німеччини висунули у раду директорів “Роснефти”

14 Серпня 2017, 10:21

Колишнього канцлера Німеччини Ґерхарда Шредера офіційно номінували на посаду незалежного директора в складі ради директорів "Роснефти". Про це йдеться в розпорядженні уряду Росії, опублікованому пізно ввечері 11 серпня.

Шредер, який обіймав посаду канцлера Німеччини в 1998-2005 роках, зараз займає посаду голови комітету акціонерів компанії Nord Stream AG, створеної для експлуатації газопроводу "Північний потік". Екс-канцлер досі є членом Соціал-демократичної партії Німеччини.

Крім Шредера до ради директорів Роснефти висунуто колишнього скарбника компанії ExxonMobil Дональда Хамфріза, керуючого директора компанії Nord Stream AG Артура Маттіаса Варніга та професора кафедри НДУ ВШЕ Олега Вьюгіна. Кандидатами до ради директорів також стали глава Міненерго РФ Алєксандр Новак, помічник президента РФ Андрєй Бєлоусов та глава "Роснефти" Ігор Сєчін.

Наразі у  раді директорів "Роснефти" – 9 осіб, але компанія планує розширити чисельність ради директорів до 11 осіб. "Роснефть" планує провести позачергові збори акціонерів 29 вересня у Санкт-Петербурзі, де обговорять питання про виплату дивідендів за перше півріччя 2017 року та обрання членів ради директорів компанії.

Критика

Новина про висунення Шредера до ради директорів "Роснефти" викликала критику з боку німецьких політиків і правозахисників. 

"Він остаточно принизився до проплаченого лакея путінської політики", – заявив німецький депутат Європарламенту з фракції "Зелених" Райнхард Бютікофер.

Він назвав поведінку Шредера безсоромною і закликав Соціал-демократичну партію Німеччини дистанціюватися від свого колишнього лідера.

З критикою Шредера виступив і директор "Товариства захисту пригноблених народів" (GfbV) Ульріх Деліус. За його словами, "Роснефть" причетна до порушень прав людини, і "своєю діяльністю в Арктиці і в Сибіру вбиває цвях в кришку труни корінних народів Росії".

Деліус припустив, що російська нафтогазова компанія може спробувати використовувати зв'язку екс-канцлера ФРН, щоб вийти з-під санкцій ЄС.