Екс-голову Києво-Святошинської РДА засудили до умовного терміну за відчуження 350 га землі

21 Листопада 2016, 19:48

Святошинський районний суд Києва засудив колишнього виконуючого обов'язки голови Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області до 5 років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном 3 роки та штрафом за відчуження землі держпідприємства "Науково-дослідний виробничий агрокомбінат "Пуща-Водиця". Про це повідомляє сайт Генеральної прокуратури України.

«Вироком Святошинського районного суду м. Києва від 18.11.2016 колишнього чиновника визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України, і призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування строком на 2 роки, а також виплати штрафу у вигляді 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На підставі ст. 75 КК України особу звільнено від основного покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Суд наклав арешт на маєток одіозного екс-заступника Пшонки в Пущі-Водиці

Також судом встановлено, що у грудні 2012 року виконувач обов’язків голови Києво-Святошинської РДА Київської області підписав розпорядження про припинення права постійного користування земельними ділянками Державного підприємства Науково-дослідного виробничого агрокомбінату «Пуща-Водиця» на території Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність загальною площею 350 га вартістю 373, 9 млн грн, чим спричинив тяжкі наслідки інтересам держави, фактично виділивши ці земельні ділянки ряду, в тому числі, підставних осіб.

«Під час досудового розслідування та судового розгляду підсудний не тільки щиро розкаявся та повністю визнав вину у скоєнні інкримінованого злочину, але й співпрацював зі слідством у викритті кримінального правопорушення. За наведених обставин призначене покарання у повній мірі відповідає особі винного та ступеню тяжкості скоєного правопорушення», – пояснили в Генпрокуратурі.

Читайте також: Земельні махінації функціонерів режиму Януковича: Межигір'я, центр Києва й тисячі гектарів лісу