Екс-глава управління культурної спадщини Києва звинувачує у своєму арешті Хорошковського

23 Липня 2011, 18:24

Кухаренко, справа якого зараз розглядається в суді, заявив, що його арешту сприяв Хорошковський.

За словами Кухаренка, за вказівкою Хорошковського був зачищений майданчик під відомим будинком архітектора Казанського. Чиновник відмовився поставити свою візу на дозволі, і його затримали, а будинок Казанського в новорічну ніч знесли.

«Десять років тому до мене звернувся пан Хорошковський, який на той момент курував КМДА від адміністрації президента Кучми. Він був зацікавлений у реставрації будинку архітектора Казанського (вул. Сагайдачного, 1). Заперечень не було. З'явився проект, розроблений інститутом «Укрпроектреставрація»(замовник – фірма «Сітко-Поділ-Київ»), куди м'яко вписалася мансарда. Саме ця будівля пізніше стало офісом Хорошковського»– зазначив Кухаренко.

У 2007 році на цьому ж вільному від забудови ділянці, поряд з історичною будівлею, тим же замовником був запропонований ескізний проект офісного чотириповерхового будинку, розробленого архітектором Ю. Бородкіним. Він також був узгоджений.

«А вже в червні 2010 у нас в управлінні з'явився архітектор Ю. Бородкін в супроводі двох солідних чоловіків з планшетами.І жах! –У новому проекті будинку архітектора взагалі немає! Замість нього – 12-поверхова будівля, що перекриває вид на зелений схил гори. Ми говоримо: «Пам'ятки зносити заборонено законом. Така забудова не відповідає: по-перше, Генеральним планом Києва, який дозволяє будувати в цьому районі будівлі, не вище 27 метрів від поверхні землі. По-друге, якщо й будувати об'єкт на Поштовій площі, то невисокий, як і погоджували. По-третє, стилістику витримувати. А у вас скло і бетон! ». Ті пішли незадоволені. Буквально через день у нас в управлінні з'явився представник КРУ. Потім знову прийшов Бородкін з проханням все-таки узгодити, а потім – СБУ», – додає Кухаренко.

За його словами,після його арешту почали тиснути на його заступника Новгородського. Той написав, що подібного роду речі відносяться до юрисдикції центрального органу.

«Але коли будинок почали зносити, (Новгородський) направив туди інспектора, мовляв, на якій підставі дієте? Відразу ж був дзвінок одному з археологів нашого управління з Держкультурспадщини: «Що там Новгородський випендрюється, він що, хоче разом з Кухаренком на нарах сидіти?»Будинок знесли. Все стало зрозуміло», – розповів Кухаренко.

Нагадаємо, Кухаренко затримали у вересні 2010.

У січні слідчий слідчого відділу УСБУ в Києві змінив запобіжний захід Кухаренка з арешту на підписку про невиїзд.

Прокуратура Києва в четвер, 31 березня, спрямувала до Печерського районного суду Києва справу за обвинуваченням Кухаренка в перевищенні й зловживанні службовими повноваженнями.