Екс-глава Інтерполу запевняє, що претензій від США щодо “Тайванчика” не буде

17 Березня 2011, 07:12

За його словами, російський бізнесмен Алімжан Тохтахунов, відомий як кримінальний авторитет "Тайванчик", оголошений в міжнародний розшук Інтерполом, не може бути затриманий правоохоронними органами в Україні.

"Навіть якщо б це був Джек-потрошитель. З США ми не маємо договору про екстрадицію. Претензій з боку США ми не почуємо", – зазначив він.

Куликов вважає, що існує інша сторона цього питання – політична.

"Чи хочемо ми таких людей мати в Україні? Єдине, що могла прийняти влада – це рішення про закриття доступу в країну. А зараз всюди, на всіх шпальтах газет писатимуть, що Україна відстійник для таких людей", – заявив депутат.

"Що таке Тохтахунов насправді? Він має з кримінальними авторитетами стільки ж спільного, як з Джорджем Вашингтоном. Він має тільки співзвучне прізвище з кримінальним авторитетом Япончиком. Так от, Япончик був величчю", – підкреслив депутат.

Нагадаэмо, нещодавно Тохтахунов заявив, що в Україну зміг їздити тільки після перемоги Віктора Януковича.

Українське бюро Інтерполу повідомило, що підстав затримувати російського кримінального авторитета Алімжана Тохтахунова на території України не було, оскільки це не передбачено міжнародним договором.

У той же час перший заступник глави партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявив, що через такі"подвійні стандарти"Україну можуть позбавити членства в Інтерполі.