За словами Бондаря, стратегія цієї влади – все майно зібрати у своїх руках. «Тому, якщо ця влада прийшла саме з цією метою, то від неї вимагати чогось іншого немає ніякого сенсу», – вважає він.
«Безумовно, якщо так до 2015 року так буде продовжуватися, то при кардинальній зміні влади буде дуже складна економічна ситуація. Тому що всі ці об’єкти сконцентровані в одних руках – це повний монополізм», – зазначив Бондар.
«Скажем так, навіть якщо політично змінити владу, то економічно вона залишиться в тих самих руках. Можете уявити, що ці олігархи будуть робити з цими об’єктами, як будуть саботувати нову владу, створюючи економічні колапси, і кризу і таке інше», – наголосив він.
«Приведу приклад: якщо у 2015 році поміняється президент на кардинально іншого, то структури СКМ можуть по всій Україні відключити електроенергію. І країна стане. Як шантаж, як тиск і таке інше. І спробуйте новому президенту щось в цій ситуації реально зробити. Тому ситуацію вони доведуть до 2015 року до повного економічного колапсу такими діями», – відзначив Бондар.
Нагадаємо, у 2012 році річний план приватизації був виконаний на 67,6% (6 млрд 763 млн грн).
Бондар пояснює, що головною причиною невиконання плану є те, що держмайно продають «в одні руки без всяких конкуренцій і за стартовими цінами».
Олександр Бондар був керівником Фонду держмайна України (1997-2003 роки), заступником голови ФДМУ (2005-2006), народним депутатом (працював у профільному комітеті Верховної Ради упродовж двох скликань).
Читайте також: Екс-глава Фонду держмайна: За наступні два роки буде продано все