За словами Семерака, обрання Джона Керрі Держсекретарем США може мати значні наслідки для України. Адже саме Керрі був головою Комітету закордонних справ США, за поданням якого Сенат прийняв критичну резолюцію по Україні, де закликав Держдеп США ввести візові санкції проти тих, хто придушує демократію в Україні.
«Цей документ не є директивою для Державного департаменту, але є підстави очікувати, що Керрі врахує критичні рекомендації, які з’явилися за його благословення. Це особливо ймовірно зважаючи на те, що події в Україні все ще викликають багато хвилювання та інтересу серед американського істеблішменту», – відзначає він.
«Ще одним питанням, яке зараз хвилює американських політиків, є майбутні президентські вибори в Україні 2015 року. Перше про що всі думають: чи візьме Тимошенко в них участь. І якщо режим Януковича не дасть їй взяти участь, то які шанси інших опозиційних кандидатів? Звичайно, американці нададуть перевагу кандидату від демократичного табору, тому опозиція повинна пам’ятати, що за нею уважно стежать…
Але членство в демократичному таборі – це не лише формальна заява. Одним з найбільших факторів, який має значення для США (і Заходу загалом) – це чи мають нові лідери чітку стратегію розвитку країни», – пише екс-депутат.
«Захід очікує, що нові лідери будуть відкриті до спілкування і готові вести діалог. Наші західні партнери розуміють, що політична сила, яка погрузла у власних фобіях, приречена на провал. Що стосується лідерів, Захід не прийме людей, які вважають політику найбільш прибутковим бізнесом, і через участь у політичному процесі намагаються збільшити свої статки…
Загалом розмови у Вашингтоні справляють враження, що зараз існує новий погляд на те, яким має бути лідер української опозиції: моральний авторитет, чий вплив на політику швидко росте. За умови, що опозиція поставить правильні цілі руху до демократії, прозорості і свободи, вона зможе отримати багато допомоги від міжнародного демократичного співтовариства, включно з одним з його основних гравців США. Американський капітал має дуже великий інтерес до України. Паралельно з молитовним сніданком Обами, у Вашингтоні проводиться окрема подія під назвою «Український молитовний сніданок». І настрій на цьому заході був дуже чіткий: Україні треба зробити все, щоб повернути назад свободу. А ця ціль може бути досягнута через перезавантаження опозиції і її керівництва», – зазначає Семерак.