Екс-директор департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міноборони України Максим Гольдарб пов’язує висунуті йому звинувачення з підступами окремих структур через його принципову позицію на згаданій посаді. Про це йдеться відкритому листі Гольдарба.
За словами екс-чиновника, посаду головного військового аудитора він обіймав майже півтора роки.
«За нетривалий період діяльності ми не дали заробити на Міністерстві оборони так званим «ділкам» близько 200 млн грн», – йдеться в його листі.
«Так, наприкінці 2013 року аудитори примусили підняти фактично в 1,5-2 рази відпускні ціни на авіаційні двигуни, метал і зброю. Відтак через декілька днів були поширені негативні публікації, де всі звинувачення зводилися до мого донецького походження та назви марки авто – при цьому ні слова про якість та результати роботи. У лютому – березні 2014 року Департамент аудиту разом із Департаментом утилізації не дали зайти на ринок із купівлі армійського металу певним структурам, пов’язаним із новими керманичами – вони намагалися купувати цей метал із порушенням законного порядку. І одразу ж «вкидання» нових спекуляцій – нових за датою, але старих за змістом та з тими ж замовниками. Тоді ж в.о. міністра Тенюх запропонував мені звільнитися, мотивуючи свою пропозицію тим, що «я родом із Донецька», – зазначає Гольдарб.
Також він стверджує, що у травні служба аудиту не погодила закупівлю технічних масел за завищеними цінами. За словами Гольдарба, тоді переплата становила 11 млн грн при загальній сумі закупівель у 40 млн.
«По цьому факту прокуратура наразі проводить досудове розслідування. Гадаю, що слідство встановить провину конкретних осіб – тих самих, які в квітні очолили напрям щодо закупівель в Міноборони. І знову негатив в інтернеті – все під тим же «соусом»: зі «старої влади», «донецький», «лебедєвський» та ще й «родом із Росії». У той же час вже в.о. міністра Коваль «традиційно» запропонував мені звільнитися з Міноборони, пояснюючи, що так хочуть у високих кабінетах», – зазначає екс-чиновник.
Наразі Гольдарб очолює ГО «Публічний аудит». За його словами, фахівці організації разом спеціалістами «Інформаційного» провели дослідження закупівель в армію палива та встановили факт переплати на більш ніж 60 млн грн.
«Буквально в цей же день спроба відвернути увагу громадськості від резонансної теми через дискредитацію мого імені», – переконує Гольдарб.
«Пропоную представникам ЗМІ, громадськості – тим, у кого виникають запитання до мене, моєї професійної діяльності чи організації контролю за публічними фінансами, ставити їх особисто. Обіцяю відповісти на всі без винятку», – резюмував він.
Як відомо, Гольдарб народився в Тульській області Росії, працював у прокуратурі міста Дебальцеве. У 2010 році під час президентства Віктора Януковича Гольдарб став прокурором Деснянського району міста Києва. Рік тому почав працювати на посаді директора департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.
Нагадаємо, активісти Центру протидії корупції вважають, що Гольдарб на посаді керівника департаменту контролював закупівлі неякісних бронежилетів та взуття для військових під час АТО, ліків для потреб Збройних сил у 2013 році, в результаті чого держава втратила 2,8 мільйона гривень.
Звернення Центру до Генпрокуратури результатів не дало, тож активісти оскаржили її бездіяльність у суді.
Під час розгляду справи суд встановив, що ГПУ взагалі не здійснювала перевірку законності дій чиновника – натомість перевірку прокурори доручили здійснити департаменту внутрішнього аудиту, який очолював сам Гольдарб.
У жовтні Печерський суд міста Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру України відкрити кримінальну справу щодо Гольдарба.