Про це він заявив в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня» у статті Інни Ведерникової «Дорога моя столиця … – 2».
При цьому Кухаренко підкреслив, що прийняв це рішення під сильним тиском депутатів Київради і додав, що підписав його після Держслужби.
Відповідаючи на питання про те, чому замість погодження даного проекту Кухаренко не пішов і не зробив відповідну заяву, він сказав: «Ми займалися виявленням, вивченням, обліком пам'яток, найменуванням та перейменуванням вулиць, спорудою меморіальних дощок видатним діячам науки і культури, працювали над реставрацією соборів, церков, реставрацією монументального живопису, археологією, консервацією».
«Узгодження проектів – маленька частина нашої діяльності, і наша непримиренна позиція, як з'ясувалося, нічого не вирішує: якщо піти, то можуть постраждати інші пам'ятники. Так, це був такий компроміс», – заявив він.
Водночас коментуючи будівництво об'єкта на Андріївському, 33/6, Р. Кухаренко зазначив: «Ми вважали, що нове будівництво на місці знесеного будинку в масштабі Андріївського узвозу в архітектурі, що схожа на український модерн, впишеться в цей антураж. Тим більше, що проект розробляла одна з найкращих реставраторів Укрпроектреставрації Лариса Цяук».
Нагадаємо, Кухаренко півроку відсидів у СІЗО за обвинуваченням у посадовій недбалості. Відпущений під підписку про невиїзд. Справу передано в суд.
При цьому Кухаренко звинувачує главу СБУ Валерія Хорошковського в переслідуваннях.
Зазначимо, що до переліку найбільш резонансних забудов столиці увійшов елітний житловий комплекс Fresko Sofia по вулиці Гончара, 17-23 неподалік від Софійського собору. Його забудовником виступає ТОВ "Інвестиційно-будівельна група", опосередкованим співвласником якого є підприємець Олександр Дубров.
14 липня Київська міська рада ухвалила рішення щодо припинення будівництва в центрі Києві в межах вулиць Володимирська, Рейтарська, Гончара, Велика Житомирська, Михайлівська й Михайлівського провулка.