Екс-бійці “Торнадо” без перешкод могли виходити на вулицю із СІЗО – Матіос

13 Вересня 2018, 08:48

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що колишні бійці роти "Торнадо", які влаштували бунт в Лук'янівському СІЗО, могли без перешкод виходити на вулицю із СІЗО. Про це йдеться в ефірі  телеканалу "112".

 

"У всіх торнадівців були магнітні картки, які дозволяли їм вийти на вулицю. Не тільки ключі, а магнітні картки… На вулицю Дегтярівську. Коли ми провели слідчий експеримент і спробували (пройти за допомогою карток) – всі двері відкривалися, всі вийшли", – зауважив він.

 

Водночас Матіос розповів про працівників Лук'янівського СІЗО, які за півтора роки не провели у камері Торнадо жодного обшуку.

 

"Ми встановили осіб в Київському ізоляторі, які за весь період, а це 1,5 року перебування, не провели в камері Торнадо жодного обшуку, які передбачені щотижня для того, щоб знайти заборонені речі і предмети… А якщо є дані, що там є заборонені предмети, необхідно проводити так званий "шмон", тобто обшук, з встановленням усіх місць, де вони можуть перебувати", – наголосив він.

 

Крім того, прокурор додав, що після затримання екс-бійців Торнадо в київському СІЗО внаслідок одного з обшуків було знайдено 142 телефони.

 

Нагадаємо, 12 вересня прокуратура повідомила про підозру 22 учасникам конфлікту, які брали участь у подіях навколо рейдерського захоплення елеватора в Харківській області. Крім того, правоохоронці розпочали розслідування за фактом спричинення тілесних ушкоджень працівнику правоохоронних органів (ч 2 ст. 345 КК України).

 

Як повідомлялося, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що найближчим часом працівники Національної поліції планують затримати одного з керівників організації, що брала участь у подіях навколо рейдерського захоплення елеватора в Харківській області, колишнього командира роти Нацполіції "Східний корпус" Олега Ширяєва.

 

Згодом правоохоронці доставили в управління Національної поліції в Харківській області колишнього командира роти Нацполіції "Східний корпус" Олега Ширяєва.

 

11 вересня надійшла інформація до оператора служби "102", що в селищі Занки Зміївського району група невідомих у балаклавах намагалася проникнути на територію місцевого елеватора, де зіткнулася із мешканцями райцентру.

 

Одночасно на поля підприємства заїхала сільськогосподарська техніка і почала збирання врожаю. Власники та працівники елеватора намагалися завадити цьому, а також вивезенню зерна з елеватора.

 

Підрозділи Нацполіції і Нацгвардії затримали 55 чоловік, які брали участь у рейдерському захоплені елеватора. У середу зранку 22 із них було повідомлено про підозру, до обрання судом запобіжних заходів вони перебуватимуть під вартою.. Під час затримання рейдерів постраждали семеро людей.

 

За офіційними даними, в Україні на сьогодні зареєстровано 39 випадків рейдерських захоплень фермерських господарств з 10 тис. підприємств, що нині працюють.