Екс-беркутівців Зінченка та Аброськіна залишили під вартою

3 Серпня 2015, 16:22

Святошинський районний суд міста Києва подовжив термін тримання під вартою екс-беркутівців Сергія Зінченка та Павла Аброськіна. Таке рішення ухвалив головуючий суддя 3 серпня.

За словами судді, суд вважає доцільним подовження тримання під вартою підсудних на максимальний термін.

На думку суду, за умов зміни запобіжного заходу існує ризик ухилення обвинувачуваних від покарання, а також можливе здійснення ними тиску на свідків.

"Суд ухвалив клопотання обвинувачення щодо продовження тримання під вартою ухвалити. Клопотання захисту щодо зміни запобіжного заходу залишити без задоволення",- сказав головуючий суддя.

Як повідомлялося, 15 липня «беркутівцям» Зінченку та Аброськіну зачитали обвинувальний акт.

Їх обвинуватили в убивствах за їх участі двох і більше осіб (39 людей – Ред.), перевищенні влади, виконанні злочинного наказу, що супроводжувався насильством. Також їм інкримінували заволодіння зброєю за участі групи осіб за попередньою змовою. Крім того, Зінченка і Аброськіна звинуватили у порушенні Конвенції з прав людини і Конституції України.

Нагадаємо, 6 липня у суді над Аброськіним та Зінченком присяжні склали присягу. Нагадаємо, суд затвердив п’ятьох присяжних у справі на засіданні 15 червня.

Водночас сторона потерпілих у суді над «беркутівцями» позивається до КМДА з вимогою скасувати затвердженняпереліку присяжних для Святошинського райсуду.

За висновком Комітету з запобігання тортур Ради Європи, Підрозділ міліції «Беркут» та Внутрішні війська застосовували тортури проти учасників протестів у Києві 2014 року. 

Раніше повідомлялося, що більшість людей, котрі загинули під час сутичок у Києві з 18 лютого, були вбиті снайперами прицільними пострілами у серце, голову та шию. Снайпери стріляли по людях, які не мали ані зброї, ані засобів захисту. Також загинули правоохоронці. Хто вбив активістів досі невідомо.