Економіст вказав, що в Україні банки створювались «людьми, які не розуміли, як працює банківська система» для легалізації капіталу в 90-х роках або ж «як гаманці промислових груп – як придаток до реального бізнесу».
«Відповідно, організація роботи банківської системи та люди, які там працюють, у багатьох випадках не настільки компетентні, як хотілось би» – сказав Шавалюк.
Він нагадав, що до 2008 року в вітчизняну банківську систему прийшли західноєвропейські інвестори. «Якщо ми подивимось зараз на успіхи роботи цих інвесторів – вони капітулюють. Вони не змогли зробити з цих банків нормальний бізнес… Це були авгієві стайні, які вони намагались розчисти, але не змогли», – сказав він.
В той же час, експерт відзначив успіхи в роботі російських інвесторів, які так само в пік кризи прийшли в українську банківську галузь, та за кілька років посіли чільне місце в банківській системі. Зокрема згідно з статистикою, станом на початок року, в групі найбільших банків в Україні значаться чотири установи з російським капіталом (Промінь, ВТБ, Сбербанк, Альфабанк), в той час як до кризи був лише один Альфабанк.
«Росіяни привезли свій персонал, який організував цей бізнес з нуля і певним чином досягли успіху», – додав він.
«Провал банківської системи українських власників та тої частини, яка була продана європейцям в тому, що ті банки не були профільним бізнесом тих, хто їх колись створював», – підсумував експерт.