Економіст: після сиру і цукру Україну можуть обмежити в торгівлі зерном і металом

2 Березня 2012, 16:45

За словами економіста, Україна майже не має конкурентів на певних аграрних ринках, зокрема, зерновому, тому Росії вигідно вводити обмеження або забороняти продаж продукції з нашої країни. «Звичайно, це ситуативна заборона (щодо обмеження продажу української продукції. – Ред.), не завжди ж вони нам закриватимуть ринки», – сказав він.

За словами Ланового, аграрний блок в Україні суттєво відрізняється від російського, зокрема тому, що є близькість до ринків збуту, тому продукція більш конкурентна. «У них (у Росії. – Ред.) є кілька регіонів, у яких розвинене аграрне виробництво, зокрема, на Північному Кавказі. Але це далеко від ринків збуту. Відповідно продукція довше доставляється, стає дорожчою, може і псуватися».

Окрім аграрної продукції, постраждати можуть виробники металу. За словами експерта, більшість поліметалевих руд видобуваються у Росії. Вони є складовими виробництва з металу, яке відбувається в Україні. Натомість російське експортне мито за готову продукцію досить високе.

«Зрештою, якщо наші виробники хочуть привезти до тієї ж Росії якісні, наприклад, трансформаторні станції, то собівартість готової продукції збільшується, кінцевий продукт стає дорожчим, ніж у Росії. У такий спосіб Росія витісняє Україну з міжнародних ринків», – сказав експерт..

«Росія дуже чітко знає кон'юнктуру внутрішньої економіки України і б’є по тих позиціях, які є важливими з погляду платіжного, торговельного балансів», – додав він. 

Нагадаємо, за словами Володимира Ланового, обмеження чи заборона постачання українського цукру до країн – членів Митного союзу може спричинити банкрутство вітчизняної цукропереробної галузі.

Як повідомлялося раніше, у лютому Росія вилучила з обігу і призупинила ввезення сирів сімох українських виробників. Разом з тим Україна 29 лютого призупинила ввезення молочної продукції, а також тварин, вразливих до африканської чуми, продукції та сировини з них із Білорусі.