Українці забирають з банків будь-які внески не для того, щоб вигідніше інвестувати, а через страх втратити доступ до коштів. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив економіст Олександр Жолудь.
«По-перше, люди дійсно купують валюту. Оскільки купити її складно, але не неможливо.По-друге, забирають не для того, щоб вкласти в інше місце, а тому що підозрюють, що не зможуть скористатися грошима просто тому, що не буде доступу до цих коштів. Забирають з метою збереження, а не через те, що є більш вигідні варіанти вкладення. Люди можуть вичікувати, вони побоюються не того, що їхні вклади знеціняться, а побоюються, що будуть проблеми з банками, з банківською системою в цілому», – переконаний Жолудь.
За його словами, є велика ймовірність, що люди просто тримають гривню вдома, незважаючи на її знецінення.
«Досить імовірно (що люди тримають гривню як і валюту – Ред.). Принаймні якщо дивитися статистику, то у нас від початку року потужно зросла в обігу готівкова гривня, це може свідчити про те, що люди забрали з банків ці гроші (безготівкові) і відповідно вони стали готівковою», – додав економіст.
Страх людей, що банківська система зазнає краху є чинником, який і створює можливі загрози.
«Ситуація така, що рівні, яких ми досягли на сьогодні, вже загрозливі. На сьогодні можна сказати, що населення зняло третину депозитів з банків, а це вже дуже багато. Однак, поки що НБУ тримає ситуацію під контролем», – зазначив економіст.