Економіка найбільше турбує американців напередодні проміжних виборів. Також виборці у США говорять про аборти, злочинність та володіння зброєю

Акценти
31 Жовтня 2022, 20:22

Аналітична та консалтингова компанія Gallup провела опитування серед американських виборців стосовно питань, які для них багато важитимуть під час голосування напередодні проміжних виборів до Конгресу США. В опитуванні взяло участь 1009 людей віком від 18 років з усіх 50 штатів США та округу Колумбія, включно із 897 зареєстрованими виборцями, з 3 до 20 жовтня.

Економіка, зброя, аборти

Серед політичних питань, які обговорюються цього року, за важливістю лідирує економіка. Про це каже майже половина зареєстрованих виборців США. Так само помітно відіграють роль для громадян питання абортів та боротьба зі злочинністю: 42% і 40% виборців відповідно кажуть, що кожне з цих питань є надзвичайно важливим.

Політика щодо права володіти зброєю та імміграції є питаннями третього рівня виборів. Їх вважають надзвичайно важливими 38% та 37% виборців відповідно.

Трохи менше опитаних, 31%, вважають, що відносини з Росією є надзвичайно важливим питанням під час голосування, тоді як 26% зосереджені на зміні клімату. Останнє є найменш впливовим питанням в опитуванні, на думку американців.

Читайте також: «На Заході нас очолює забагато неповноцінних людей, яким не варто доручати відповідальність за набір Lego, не кажучи вже про будівництво національного уряду», — автор The Wall Street Journal

Ще у червні Gallup виявив, що питання володіння зброї виборці пов’язували з економікою у верхній частині списку важливих питань і їх вважали надзвичайно важливими 55% виборців. Це пов’язують із масовою стріляниною 24 травня у штаті Техас. Вона сколихнула громадськість та змусила підняти проблему зброї на обговорення. Утім, вже через чотири місяці, після ухвалення федерального закону про насильство з використанням зброї, політика щодо зброї опустилася на 17 процентних пунктів — до середини списку.

Жодна зміна щодо інших питань не є такою статистично значущою, ствердужють у Gallup, включно зі зниженням важливості економіки на п’ять пунктів.

Відсоток американців, які зараз оцінюють економіку як надзвичайно важливу у голосуванні, становить 49%,. Це найвищий показник серед підсумкових передвиборчих опитувань майже за всі попередні роки проміжних виборів, починаючи з 2002 року. Ймовіно, на це вплинула триваюча висока інфляція.

Законодавство щодо обмеження права на аборт цього року також набувають значення для виборців — 42% опитаних вважають його надзвичайно важливим питанням.

Демократи vs республіканці vs незалежні виборці

Хоча економіка є найважливішим питанням для виборців у США, представники різних політичних ідеологій надають йому різної ваги. Воно очолює списки пріоритетних питань республіканців і незалежних виборців, тоді як для демократів це питання середнього рівня важливості. Також закономірно присутня різниця у ставленні до абортів — вони займають перше місце в списку демократів, далі зміни клімату.

Для республіканців трьома головними проблемами виборів є економіка, імміграція та злочинність. Для незалежних — економіка, аборти та злочинність. Для демократів — аборти, зміна клімату та політика щодо зброї.

Демократи набагато частіше ніж республіканці вважають зміну клімату надзвичайно важливою, причому різниця складає 40 балів і є найбільшою серед будь-яких інших питань.

Читайте також: Франція-Німеччина: чому справи для найкращих друзів Європи виглядають «не дуже добре»

У тому, як виборці надають певним питанням пріоритетності, є й гендерний чинник. Жінки приділяють принаймні трохи більше уваги усім семи проблемам,  ніж чоловіки. Утім, гендерний розрив особливо великий у питаннях абортів. Близько половини жінок (51%) проти третини чоловіків (32%) вважають це надзвичайно важливим для свого голосування.

На початку цього року здавалося, що контроль над зброєю може стати ще однією проблемою для демократів, які виступають за більше обмежень. Утім, зростання випадків масшутингу частково змінила ставлення громадськості до питання. Можливо, це пов’язано ще й із підвищеною стурбованістю через зростання злочинності.

Загалом 2022 рік є одними з найбільш складних проміжних виборів у країні за останні два десятиліття, резюмують у компанії. Наразі важко передбачити, як різні питання з найвищим рейтингом важливості для виборців можуть вплинути на результат цих виборів.

101