Екологи вимагають від Януковича відкрити доступ до президентських резиденцій

7 Червня 2010, 17:44

Про це йдеться в повідомленні ВГО «Національний екологічний центр України» та ДОП «Зелене майбутнє.

Екологи нагадують, що згідно з указами президента 11 грудня 2009 року, президентські резиденції «Залісся» та «Білоозерське», що на Київщині, у 6-місячний термін мали бути реорганізовані у національні природні парки.

Але, коли нещодавно журналісти кількох провідних ЗМІ спробували відвідати національний природний парк «Залісся», їм порадили взяти дозвіл у Держуправління справами.

«Оскільки 11 червня 2010 року – саме той день, коли президентські резиденції мали б вже стати національними парками, учасники акції попросять у ДУСі квитки на вхід до національних парків та запитають, чи передавати принесені під стіни ДУСі похоронні вінки «від ДУСі національним природним паркам «Залісся», «Білоозерський» та «Синьогора» до національних парків», – йдеться в повідомленні.

Після пікету учасники акції спільно з журналістами знову спробують потрапити на територію національного природного парку «Залісся».

Екологи підозрюють, що резиденцію використовують для «царських ловів» високопосадовці.

Національні природні парки згідно з законом «Про природно-заповідний фонд України» є природоохоронними установами, основними завданнями яких є організація відпочинку населення у поєднанні зі збереженням природних комплексів.

Наразі території президентських резиденцій «Залісся», «Білоозерський» та «Синьогора» (кожна з яких займає по декілька тисяч гектарів лісу), які указами президента оголошені національними парками, досі лишаються закритими для доступу простих громадян.

Крім того, нещодавно прокуратура Івано-Франківської області порушила кримінальну справу за фактом присвоєння посадовими особами держорганізації «Резиденція Синьогора» Державного управління справами бюджетних коштів, виділених на відновлення об’єктів, ушкоджених стихією в липні 2008 року.