У звіті йдеться, що кожна людина потребує в середьному 2,7 га, щоб забезпечити себе ресурсами і позбавитись відходів («екологічний слід»). У глобальному ж масштабі на людину припадає лише 1,8 га для використання природних ресурсів. Сюди належать усі переваги середовища – від споживання харчових продуктів до деревини та використання сільськогосподарських угідь.
Екологічний слід є дуже різним в різних регіонах. У країнах, що розвиваються, він складає 1,14 га на душу населення. І ця площа впродовж 5 останніх років залишилась незмінною, тоді як кількість людей збільшилась у п’ять разів. Жителям країн таких як Китай, Індія та Бразилія потрібно 1,92 га. А у розвинених країнах слід становить 5,6 га, і ця цифра є стабільною останні 40 років, тоді як біоздатність впала на 45%.
До десятки країн з найбільшим екологічним слідом належать Катар, Кувейт, Об’єднані Арабські Емірати, Данія, США, Бельгія, Австралія, Канада, Нідерланди та Ірландія.
Екологічний слід в Україні, відповідно до звіту, становить 3,19 га на особу. З них – 1,14 га орних земель, 0,03 га пасовищ, 0,17 лісів, 0,11 місць для риболовлі, 0,07 га землі для будинку. Таким чином, Україна опинилась на 51-му місці серед 149 країн за площею, яку використовує для споживання ресурсів одна людина.
В результаті дослідження 9 тис популяцій більш як 2,5 тис видів організація виявила, що порівняно з 1970 роком біорізноманітність впала на 28%. А планеті зараз потрібно 1,5 років для того, щоб відновити ресурси та поглинути вуглець, вироблений людьми впродовж року. Якщо люди продовжать споживати ресурси тими ж темпами, то до 2030 року людству потрібно буде дві планети, щоб забезпечити його ресурсами.