Ефективну боротьбу Януковича з корупцією цінують у Китаї та країнах третього світу

13 Квітня 2011, 12:45

«Органи правозастосування в Україні досягли видатних успіхів у протидії корупції. Особливо слід відзначити їх останні зусилля, зосереджені на боротьбі з корупцією на вищих рівнях державної влади. Вперше з часу набуття Україною незалежності до високопосадовців були застосовані процедури антикорупційних перевірок та розслідувань», – йдеться у листі Генерального секретаря МААО Є Фенга президентові України Віктору Януковичу.

МААО вітає відкритість та прозорість, які забезпечили національні антикорупційні органи України в ході відповідних розслідувань, відзначається у листі.

«Ми повністю підтримуємо проголошене Президентом України Віктором Януковичем гасло щодо протидії корупції – «Закон єдиний для всіх» – і вважаємо його справедливим», – підкреслив керівник Асоціації.

Також у листі відзначається серйозний вклад в успішну протидію корупції Генпрокуратурою України. Крім цього, керівник цієї Асоціації в листі окремо подякував Генпрокуратурі та Українській асоціації прокурорів (УАП) за активну участь у роботі МААО.

Згідно з інформацією прес-служби президента України МААО заснована у 2006 році. На Четверту Щорічну конференцію та Загальне засідання МААО в листопаді 2010 року зібралося понад 700 учасників з більш ніж 140 країн світу.

Серед основних завдань МААО – сприяння ефективному затвердженню Конвенції ООН проти корупції. Україна ратифікувала зазначену Конвенцію 18 жовтня 2006 року.

Втім, ця інформація неповна.

Як з’ясував Тиждень, МААО – International Association of Anti-Corruption Authorities (IAACA) неурядова організація, створена 22 жовтня 2006 року у Китаї. Згідно з інформацією на офіційному сайті IAACA, її штаб-квартира розташовано у Пекіні.

Цікаво, що прес-служба глави держави слово в слово процитувала інформацію з сайту IAACA про Четверту Щорічну конференцію 2010 року. Крім кількості учасників, детальнішу інформації про її учасників навіть сама Асоціація не оприлюднила.

Також цікаво, що у роботі Третьої Щорічної конференції IAACA, які відбулася у Києві 2008 року, крім керівництва Асоціації та представників України, взяли участь лише представники Іраку, Марокко, Йорданії, Єгипту та Лівану.

Ознайомившись з інформацією сайту IAACA  також стає зрозумілим, чому в листі до Януковича, керівництво Асоціації виголошує особливу подяку Генпрокуратурі та Українській асоціації прокурорів.

З’ясувалося, що Україну в IAACA представляє президент УАП Олександр Шинальський, який змушений був піти у відставку з посади заступника генпрокурора, через корупційний скандал. Причиною скандалу став придбаний Шинальським за € 550 тис. будинок у Баден-Бадені, а також нерухомість у Ніцці, яка оформлена на його дружину.

ЗМІ тоді повідомляли, що нібито гроші на закордонну нерухомість Шинальський «витрушував» з бізнес-структур за допомогою УАП. Сам Шинальський стверджував, що гроші вони з дружиною-юристом заробили легально.

Нагадаємо, відома міжнародна антикорупційна організація Transparency International у своєму звіті стверджує, що у 2010 році за рівнем корупції Україна піднялася до рівня Гондурасу. Серед 178 країн Україна зайняла 134 місце, поділивши його, крім Гондурасу, з Азербайджаном і Зімбабве. Зокрема, громадяни України вважають найкорумпованішою судову гілку влади