Едвард Лукас: Уся Естонія почувається так, наче на неї напали

3 Жовтня 2014, 17:36

Більшість ЗМІ подають інформацію про викрадення Естона Когвера так, ніби претензії обох сторін мають рівну вагу.  Про це у черговому числі «Українського тижня» пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

„РФ не залишила собі простору для відступу. Тепер їй буде важко визнати, що докази сфабриковані або що Когвера викрали злочинці. Росіяни можуть спробувати обміняти його на справжнього російського шпигуна, якого тримають в Естонії, наприклад Германа Сімма. Але це ще більше затягне вузол”, – вважає Лукас.

На його думку, в Естонії бездоганна репутація навіть у каламутному світі спецслужб.

„Росіяни ж – закоренілі брехуни. Дратує те, що більшість ЗМІ подають інформацію так, ніби претензії обох сторін мають рівну вагу”, – наголошує публіцист.

„Викрадення сталося відразу після візиту Барака Обами до Таллінна, який викликав небувалий сплеск ентузіазму в Естонії, наляканій війною в Україні. НАТО захистить Таллінн точно так само, як і Берлін, Лондон або Париж, заявив американський президент, нагадуючи про «святий обов’язок одне перед одним». П’ята стаття Північноатлантичного договору «кристально зрозуміла»: напад на одного – напад на всіх”, – наголошує він.

На його думку, усім столицям країн НАТО і ЄС потрібно викликати на килим російських послів і заявити їм: „якщо Когвера не буде звільнено негайно, вони можуть пакувати валізи”.

„Відкликати з Москви наших дипломатів. Жоден чиновник, що має стосунок до цього викрадення, включно з усіма членами родини не повинен отримати візу до жодної західної країни. Необхідно скликати термінове засідання Ради Безпеки ООН”, – наголошує Лукас.

Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень".