Едвард Лукас старший віцепрезидент Центру аналізу європейської політики (CEPA, Варшава й Вашингтон)

Едвард Лукас: Україна і Європейський Союз не чують один одного

28 Квітня 2015, 13:10

Євросоюз не налаштований на зближення з Україною. Про це пише у колонці для Тиждень.ua британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

"Дипломатія працює не надто успішно. Україна і Європейський Союз не чують один одного. ЄС не хоче ані запроваджувати безвізовий режим, ані виділяти серйозних грошей; українській владі – треба сказати, найкращій з усіх, що мала країна, – не вдається переконати скептиків", – переконаний Лукас.

Читайте також: Едвард Лукас: Європа не хоче брати на себе достатні витрати на посилення власної обороноздатності

Окрім того, неофіційний лідер ЄС Німеччина уникає надання Україні перспектив членства в ЄС.

"Ще одна проблема – Німеччина, що, здається, налаштована обрубувати будь-які згадки про членство України в ЄС, навіть у довгостроковій перспективі. Хтось вважає, що німці та росіяни уклали таємну угоду щодо України, відповідно до якої Росія отримує Крим і східні сепаратистські регіони України, а Німеччина закриває для України двері до членства в ЄС і НАТО. Можливо, такої угоди не було, однак поведінка німецьких дипломатів дає підстави для занепокоєння. Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер навіть відмовляється відповідати на питання міністрів інших країн-членів ЄС щодо позиції його держави", – додав Лукас.

Детальніше читайте у колонці Едварда Лукаса «Не піддаватись паніці».