Територіальна оборона та песимістичні роздуми про баланс терору — особливість безпеки 21-го століття. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).
«Ядерна зброя — не відповідь на російські кібератаки, інформаційну війну чи втручання в політику інших держав. Ці операції впливу є набагато небезпечнішими за війни зі звичайними озброєннями. Слабенька армія росіян здатна виграти війну лише в сусідніх країнах. Серед «бойових» заслуг російських інтриганів: Берлін, Братислава, Будапешт, Лондон, Прага, Рим і… Вашингтон», — зауважив він.
За словами Лукаса, такі загрози вимагають суттєвих змін у владі та суспільстві, переосмислення «бункерного» підходу до контррозвідки, кримінальної юстиції, фінансового нагляду, інтернет-безпеки й регулювання в медійній сфері, а також переформатування застарілої… культури безпеки. Це буде тяжко, вимагатиме великих витрат і нелегких компромісів.
«Непогано було б, якби Америка взяла на себе лідерство у цьому процесі. Та ми обійдемося і без американців», — наголосив експерт.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»