«Відкласти» Росію буде помилкою. Росія не хоче відкладатися. Кремль хоче їхати посеред дороги, блимаючи фарами, гупаючи музикою, привертаючи увагу і блокуючи рух. Відверта переорієнтація на Китай засвідчить, буцімто США нехтує європейською безпекою. Це одразу створить сприятливі умови для каверз Кремля. Що нам зійде з рук? Скільки Америка заплатить, аби запобігти кризі, що назріває?» – пише Едвард Лукас.
«Наразі питання в тому, як знеохотити Китай і Росію до думки про те, що можна безкарно нападати на Захід. Серед нещодавніх проявів агресії: кіберзлочини (здебільшого з Росії); мілітаристські погрози та порушення правил китайським флотом; захоплення літака Білоруссю; і ось назріває енергетичний шантаж Кремля проти України”. Такі методи Едвард Лукас вважає застарілими.
Читайте також: Філіп Карбер: «Найкращим фактором стримування для Росії є Україна як сильна частина Заходу та член НАТО»
«Європейські країни могли б узяти на себе більший тягар, якщо «парасолька безпеки» США обтріпається. На жаль, до цього дня ще далеко. Скандинавські і Балтійські країни доцільно посилюють оборону, проте досі суттєво залежні від допомоги США. Усвідомлення загрози Китаю зростає, але надто повільно. На більшості фронтів Європа не виконує навіть власних зобов’язань щодо оборони, годі й казати про суворіші випробування зовнішнього світу».
Так само для більшої частини Африки, Азії й Латинської Америки. На думку Едварда Лукаса, у них лідери «великої сімки» вже є апостолами кращого вчора і нині їхня слабкість та нерішучість непомітна лише завдяки напрацьованій репутації.
При цьому, до сьогодні Захід на внутрішньому і міжнародному рівнях згуртовувала довіра, проте вона так само довго завойовується, як швидко втрачається, стверджує Едвард Лукас. “За роки президентства Трампа американці остаточно відчули себе покинутими й ошуканими. Проте для багатьох союзницьких країн доба «Америки понад усе» була дошкульною. Уперше в історії НАТО президент США поставив під сумнів американську гарантію безпеки для Європи».За словами Едварда Лукаса, поки незрозуміло, чи це тимчасове явище, чи вже правило, але у плани дій слід вносити майбутнє з низькою довірою.
Нагадаємо, сьогодні в Женеві зустрінуться президент США Джо Байден та президент РФ Володимир Путін в рамках Європейського турне американского глави. Це вже друга їх зустріч після розмови у 2011 році в Москві.