Едвард Лукас: Росія прагне завдати удару охороні здоров’я Заходу

31 Серпня 2018, 10:10

Антивакцинарного руху, поборники якого вважають вакцини комерційною змовою й причиною аутизму, у Росії майже немає: 98% дітей у цій країні мають щеплення від кору. Та це не завадило кремлівській дезінформаційній машині розпалювати війни проти американської медичної культури імунізації. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

«Найбільше дошкуляє, що росіяни поширюють сумнівні аргументи про гадані небезпеки вакцинації. Через таку згубну кампанію, якій сприяє пожвавлення антивакцинарного руху в Сполучених Штатах, Італії та інших країнах, в Європу й Америку повернувся кір — хвороба, яка буває смертельною і якій цілком можна запобігти за допомогою вакцинації. Тому логічно припустити, що Росія прагне завдати удару охороні здоров’я Заходу», — вважає Лукас.

 

За його словами, пропагандисти не менш завзято працюють і з іншого боку барикад. Тож справжньою метою операції, як це часто буває, є розкол у суспільстві. Ту саму карту Росія розігрувала у справі насильства поліції, підтримуючи водночас дві сторони: рухи #bluelivesmatter та #blacklivesmatter. Не менш суперечливою є пропаганда російських видань, які запевняють, нібито країни Заходу є осередками расизму, але водночас пророкують неминуче загарбання цих країн мігрантами-варварами.

 

Лукас наголосив, що головною стратегією росіян є експлуатація розбіжностей у суспільстві. Це можуть бути культурні, демографічні, етнічні, історичні, мовні, політичні, релігійні, соціальні аспекти чи будь-які інші суперечливі питання — як-от здоров’я у випадку з вакцинаціями».

 

«Факти не мають значення. Треба лише знищити злагоду, яка робить суспільство стійкішим. Якщо ви боїтеся тих, хто вас оточує, тих, хто вами керує, чи тих, ким керуєте ви, якщо не довіряєте цим людям, — то й не будете допомагати їм у разі атаки (а вони не допомагатимуть вам). Суспільство, де панує розкол, не здатне оборонятися» , — пише експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»