Едвард Лукас: Путін краще за нас бачить лінії розколу між державами ЄС

8 Жовтня 2015, 15:00

Мішенню номер два для Путіна, після «оброблення» громадської думки в Росії, є маніпулювання Заходом та розкол у лавах європейських держав. Про це в черговому номері «Українського тижня» пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

На думку публіциста, Путін не прагне знищити Захід, адже там його гроші, тому масштабної конфронтації він собі не дозволить.

«А от добитися розколу в наших лавах, впливати на нас і маніпулювати нами може цілком. Він краще за нас бачить лінії розколу між державами ЄС та всередині них. Ми сподіваємося на витривалість своїх політичних, економічних і оборонних систем, а також на те, що, попри всі труднощі, як завжди, викрутимося. Тим часом Путін гадає, що епоха західного домінування добігла кінця й час грає йому на руку», – пише Лукас.

Автор вказав на кроки Заходу, які могли б створити кремлівському лідерові справжні проблеми.

«Один приклад – масова невидача віз представникам російської еліти, їхнім дружинам, братам і сестрам, батькам і дітям. Замороження активів та розслідування відмивання коштів справили б іще кращий ефект, особливо якби вдалося навернути на свій бік банкірів, юристів та бухгалтерів, що задіяні в цих справах і могли б розповісти, де заховані гроші», – пише він.

Однак, на його погляд, Путін знає, що Захід на це не піде.

«За його мірками, нами керує жадоба, а не принципи. І він, мабуть, правий», – написав публіцист.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»