Усе, що тішить Росію, має бути благом для України – великою мірою саме такого підходу хоче від українців західна думка. Про це в черговому номері журналу "Український тиждень" пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.
"Вибачення як валюта в міжнародних відносинах. Колишні окуповані народи Східної Європи досі чекають від Росії того, що могли б вважати належним вибаченням за свої страждання і втрати у радянську добу. Росія вважає ці вимоги надуманими. СРСР в останні роки свого існування відрікся від пакту Молотова – Ріббентропа. Росія теж страждала за комунізму і не розуміє, чому виокремлюють її, коли іншим країнам теж є за що вибачатися", – зауважує Лукас.
За його словами, Росія вірить, що Захід має вибачитися перед нею.
"Ми зумовили "геополітичну катастрофу" (за словами Владіміра Путіна) розпаду Радянського Союзу через маніпуляції цінами на нафту, запуск гонки озброєнь і фінансування попередників "Аль-Каїди" – афганських моджахедів. Тоді ми нав’язали Росії принизливі економічні реформи, на яких нажилися західні аферисти й спекулянти. А потім скористалися її ослабленням і розширили НАТО, паралельно фінансуючи вічно невдоволених і нав’язливих бунтівників під личиною "підтримки громадянського суспільства" – і все це в надії підсадити в Кремль піддатливе прозахідне керівництво", – пише Лукас і наголошує, що насправді в даному випадку аж ніяк не йдеться про сатиру.
"Це сценарій. Що страшнішою видається конфронтація з РФ, то активніше західні діячі з гарячими серцями і м’якою волею шукають вихід. І поки ми картаємо себе за вигадані помилки, Кремль виграє", – переконаний публіцист.
Детальніше читайте авторську колонку Едварда Лукаса "Хто перед ким має вибачитися?" у черговому номері журналу "Український тиждень"