Едвард Лукас: НАТО і ЄС дедалі більше слабнуть

3 Жовтня 2014, 15:31

Якщо Європа не вдасться до рішучих дій у протистоянні з РФ, то саме Росія у майбутньому гратиме головну роль у питаннях європейської безпеки. Про це у черговому числі «Українського тижня» пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

"Найімовірніший сценарій полягає в тому, що для Заходу, перефразовуючи Томаса Еліота, усе закінчиться не вибухом, а схлипуванням. НАТО і ЄС дедалі більше слабнуть. Нам доведеться звикати до світу, в якому Росія грає головну роль у виставі про регіональну і європейську безпеку", – вважає Лукас.

На його думку, Європа повинна відмовитися від газу з РФ.

"Однак не все ще втрачено. Можливо, Заходу вдасться зібрати себе докупи. Може статися серйозна сутичка з РФ на тлі енергетичного питання: ЄС намагається схилити Газпром до поступок, на що Кремль відповідає перекриттям одного або кількох із чотирьох транзитних трубопроводів зі сходу на захід. У довгостроковій перспективі Європа здатна вижити без російського газу: вона суттєво більша і багатша за РФ і може знайти альтернативні джерела енергії деінде. Звісно, це призведе до кількарічної рецесії, безробіття та скрути. І, певна річ, виборців та політиків не надто тішить така перспектива. Та якось вже буде…" – зазначив Лукас.

Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень".