Найуспішніша російська пропаганда в Німеччині не прокремлівська, а антиамериканська, у ній США постають брутальною і некомпетентною державою. Про це в черговому числі "Українського тижня" пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.
"Те, як суворо Анґела Меркель розмовляє з Путіним, варте захвату. Але, коли доходить до спілкування з німцями, сміливості в неї значно менше. А їм не завадило б почути таке:
Едвард Сноуден – підрядчик американських служб розвідки, який утік з Америки, – у найкращому разі дурень і, швидше за все, зрадник;
Німеччина не жертва співпраці зі США у сфері розвідки, а сторона, що виграє від неї;
компанії, що засуджують санкції і роздають хабарі, зокрема німецькі, не повинні дивуватися з того, що за ними шпигують;
російський реваншизм загрожує ключовим безпековим інтересам Німеччини. Його стримування може вимагати військової відповіді", – пише Лукас.
За його словами, німці повільно починають усвідомлювати, що живуть у реальному світі.
"Тепер виявляється, що Агентство національної безпеки США не прослуховувало мобільного телефона Меркель (як нібито свідчив один із документів, злитих Сноуденом). Натомість реальну загрозу безпеці ФРН становлять російські хакери, які зламали начебто захищену систему, що нею користуються німецькі парламентарії", – зазначив публіцист.
На його думку, ці факти грають на користь єдності Заходу й посиленню безпеки.
"Політики здебільшого це розуміють, але громадськість у більшості країн – ні. Коли вона буде наляканою і розлюченою, політики зможуть простіше діставати від неї схвалення належних рішень і дій. Але, не виключено, виявиться запізно", – підсумував автор.
Детальніше читайте в матеріалі "Безпековий інфантилізм" у черговому номері журналу "Український тиждень".