Едвард Лукас: “Лідерство Литви видається зразково компетентним, цілеспрямованим і злагодженим”

Світ
22 Липня 2021, 13:14

Автор матеріалу зазначає, що ця невелика балтійська держава здавна слугує оплотом активістів. Наразі у Литві працює білоруський університет у вигнанні й зберігається архів видатного радянського дисидента Андрєя Сахарова. Сьогодні в Литву часто втікають російські опозиціонери. 

“Вимагає [Литва], щоб ЄС запровадив санкції проти Росії за переслідування активіста Алєксєя Навального, що бореться з корупцією. Литовці охоче вистежують і виганяють російських шпигунів. Критикують убивства й беззаконня кремлівських ставлеників у Білорусі. Підтримують тамтешніх продемократичних активістів, яким загрожує ув’язнення й катування. Надають притулок утікачам: визнають лідерку опозиції у вигнанні Святлану Ціханоуську правомочною президенткою Білорусі”, -пише Едвард Лукас.

Також у литовському парламенті пройшли слухання про геноцид уйгурів. Влада допомагала із вакцинами Тайваню, який намагається контролювати комуністичний континентальний Китай. Крім цього, скоро має запрацювати «Тайванський офісу» у Вільнюсі — де-факто посольство, за що КНР грозиться санкціями, які, насправді, майже ніяк не вплинуть на Литву.

 Читайте також: Литва: час правосуддя

За західними стандартами, стверджує Едвард Лукас, “лідерство Литви видається зразково компетентним, цілеспрямованим і злагодженим”. Президент Ґітанас Науседа — аполітичний бізнесмен. Прем’єр-міністр Інґріда Шимоніте особисто зустріла пасажирів рейсу Ryanair, коли літак нарешті приземлився у Вільнюсі. Спікерка парламенту Вікторія Чміліте-Нільсен — шахістка-гросмейстер. Відповідальним за Тайвань є колишній викладач факультету класичних наук Кембриджського університету Мантас Адоменас”.

Також йдеться про те, що комуністичній партії Китаю слід непокоїтися через литовців, а всім іншим треба їй “аплодувати та допомагати”.