Едвард Лукас: Кремль береться за колишню Югославію

26 Травня 2017, 09:05

Користуючись апатією й неуважністю Заходу, Кремль береться, зокрема, й за колишню Югославію. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст Едвард Лукас.

«Торік спробував влаштувати переворот у Чорногорії. Втручався в політичну кризу в Македонії, розпалюючи напруження з албанською меншиною. Ці спроби провалилися: у червні Чорногорія стане членом НАТО, а Македонія поки що відмовляється від зміни вектора на східний», – йдеться в матеріалі.

Тим часом, за словами Лукаса, ситуація загрозлива у Сербії. Росія спокушає її газом і зброєю, сподіваючись зробити прем’єр-міністром свого союзника Івіцу Дачича, коли наступного місяця нинішній прем’єр Александар Вучич заступить на посаду президента. Дачич сприяв створенню російської державної бази в місті Ниш на півдні Сербії. Цей центр, яким керує Міністерство з надзвичайних ситуацій, нібито створено для боротьби з повенями і лісовими пожежами. Але поки що такої його роботи не видно. Він радше відіграє символічну роль (а може, і сприяє розвідці). Дачич прагне домогтися для нього дипломатичного статусу.

«Так уперше з 1990 року Росія може взяти серйозний бастіон впливу в регіоні», – наголошує журналіст. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»