Якщо мобілізувати сили для безпеки в боротьбі з пандемією, вони будуть мобілізовані й для безпеки в боротьбі з Росією Владіміра Путіна. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).
«Отже, попри страждання й безлад, епідемія може мати й деякі плюси. Буде відстоюватися колективна оборона проти хвороби, так само як колективна оборона проти інших загроз. Якщо мобілізувати сили для безпеки в боротьбі з пандемією, вони будуть мобілізовані й для безпеки в боротьбі з Росією Владіміра Путіна», – зазначив він.
Лукас додав, що олідарність перед лицем загрози, вміння ділитися інформацією та розподіляти тягар допомагають подолати цю загрозу.
«Ще один важливий чинник — інституції. Охорона здоров’я суспільства — це добробут суспільства. На це варто витрачати державні кошти. Те саме стосується оборони й безпеки. Злагодженість соціуму, що допомагає таким країнам, як Фінляндія, зберігати стійкість перед лицем гібридних загроз від ворожих держав, сприяє й тамтешньому опору вірусам-мутантам з іншого кінця світу. Зразковим є реагування Тайваню на спалах хвороби. А от брехню, мстивість, параною та деспотичну владу в іншій, комуністичній, китайській республіці на материку таким не назвеш. Це корисний урок. Спалах вірусу — це випробування для нашої цивілізації», – пише він.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»