Едвард Лукас: Адміністрація Трампа навряд чи складатиметься виключно з відданих трампістів

17 Листопада 2016, 12:33

Адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа навряд чи складатиметься виключно з відданих трампістів. Цілком імовірно, що в новій владній команді опиняться відомі республіканці включно з ветеранами Адміністрації Буша. Таку думку в авторській колонці на сторінках Тижня висловив британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

«Адміністрація Трампа навряд чи складатиметься виключно з відданих трампістів. Президентська родина не така велика. А політичний компас Трампа так крутився останніми роками в різні боки, що чітко описати його підхід до політики було б складно. Цілком імовірно, що в новій владній команді опиняться відомі республіканці включно з ветеранами Адміністрації Буша. Якщо європейці були готові працювати з ними тоді, для чого ж відштовхувати їх зараз?», – пише він.

Проте, за словами Лукаса, панікери можуть мати рацію: може, США й справді котяться до фашизму. Може, чесні та сумлінні чиновники почнуть масово подавати у відставку, щоб не виконувати розпоряджень, які вважатимуть неконституційними (не катувати людей і не шпигувати за американськими громадянами). Може, зовнішня політика Адміністрації Трампа настільки заслуговуватиме на осуд, але матиме такий імунітет до розумної критики, що атлантистам справді залишиться одне: відкрито їй протидіяти. Це сценарій на випадок, якби, скажімо, Адміністрація Трампа планувала «велику угоду» з Владіміром Путіним, відмовлялася від НАТО й передавала Східну Європу до російської «сфери впливу».

«Але поки що ми не там. Може, Трамп навіть виявить, що без союзників домогтися чогось у Вашингтоні (чи деінде) неможливо (на мою думку, саме так і буде), і врешті серйозно покладатиметься на республіканців, загартованих у зовнішньополітичних справах. А тим часом клімат округу Колумбія з його відомою здатністю поглинати що завгодно цілком абсорбує всі випари останньої президентської кампанії», – йдеться в авторській колонці.

За словами британського журналіста, у будь-якому разі Європа матиме справу просто з черговою адміністрацією: ще й не з такими давали собі раду протягом останніх десятиліть.

«Головне не так те, що Трамп винятково поганий, як те, що Захід тепер набагато слабший, причому не завжди в тих аспектах, які ми усвідомлюємо», – підкреслив він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»