Economist назвав болгарів найледачішими в Європі

6 Травня 2011, 11:07

Виявляється, що в середньому болгари не виходять на роботу 55 днів на рік – це без урахування субот і неділь. За ними йдуть французи (48 днів), жителі Великої Британії (42) і Німеччини (37).

13 днів на рік кожен болгарин відзначає офіційні свята (більше їх тільки в Японії – 16). Так, після великодніх і першотравневих свят, у Болгарії 6 травня активно відзначають День Святого Георгія, який є офіційним державним святом. Ще 20 днів (це мінімальна оплачувана відпустка) болгарин законно відпочиває. Таким чином, набирається вже 33 дні.

Але ця цифра помістила б Болгарію лише у середину списку. В "лідери" її виводить кількість лікарняних днів. Середньостатистичний болгарин хворіє 22 дні на рік (для порівняння: у Франції – 8, у Німеччині – 7).

Болгарські ЗМІ без іронії зазначають, що The Economist міг би замінити у своїй публікації слово "ледача" на "хвора". У країні всі знають, що отримати лікарняний за певну плату особистому лікареві – не проблема.

Раніше видання The Economist писало, що найбіднішими країнами ЄС є Румунія, Болгарія та Латвія. Україна (6300 доларів), за даними журналу, у 2011 році за розміром ВВП на душу населення випередить в Європі лише Молдову (2300 доларів) та Косово (2500 доларів).

Як повідомлялось, Урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський вважає за необхідне виключити 1-2 травня з переліку державних свят. Про це він написав у своєму блозі.