Антон Лузер оглядач-інформатор

Джунглі кличуть

ut.net.ua
7 Березня 2009, 00:00

 

Китайські сороки з міста Гонконг в’ють гнізда з арматури, повідомляє інформагенція France-Presse. На дерево в мікрорайоні Тхюньмунь дві пташки натягали щонайменше 40 залізяк. Залишки будматеріалів підступні пернаті кидають на голови випадкових перехожих. Про загиблих та поранених homo sapiens не згадується.
 
Цей випадок став черговим підтвердженням того, що тваринний світ успішно пристосовується до середовища, створеного людьми. Більше того, як доводить історія з гонконгівськими сороками, фауна починає витісняти «царя природи» з його ж території. Зазначу: ще торік російська пре­­са повідомляла, що мос­­­­ковські безпритульні собаки використовують для пересування містом метрополітен.
 
А от на вулицях Києва можна легко зустріти справжнісінького вовка. Зокрема, 27 лютого цей звір тероризував своїм виглядом перехожих на столичному бульварі Вер­­ховної Ради. Прес-центр МНС повідомляє, що коли прибули рятувальники, «звір займав­­ся своїми справами». При цьому замовчується, якими саме. Згодом з’ясувалося, що вовка звати Сєнею, він разом із громадянином Еріком Аванесовим живе в заміському кафе «Алі-Баба». Як пише газета «Сєгодня», Сєня полюбляє їсти курячі крильця і приструнювати гарчанням агресивно налаштованих відвідувачів «Алі-Баби».
 
Що ж, Україна – країна контрастів. Усе більше людей змушені заощаджувати на харчах, у той час як лісові вовки об’їдаються смачною висококалорійною їжею і мають, до речі, більше прав, ніж двоногі. Якщо так триватиме надалі, тваринний світ у осяжному майбутньому зажене нас назад у печери. «Після президентських виборів переможені змушені будуть півроку ховатися!» – застерігає спікер Верховної Ради Володимир Литвин. Це розуміє кожна тверезомисляча людина. Але таких у нас небагато. «Те, що відбувається сьогодні у стінах Верховної Ради, на різних дебатах і ток-шоу – це просто пародія на осмислення подій у світі та країні і відсутність пошуку реальних шляхів виходу з кризи», – каже Наталія Вітренко, одна з тверезомислячих.
 
На тлі загрозливих тенденцій виглядають незрозумілими дії МВС, співробітники якого 27 лютого затримали працівників Секретаріату уповноваженого ВР з прав людини. Правозахисникам закидають, що вони незаконно пристрелили у Чорнобильській зоні лося. «Вони не лише захищають права людей, а й дбайливо ставляться до природи та апріорі не можуть бути причетні до ганебного сюже­­ту», – так прокоментувала дії підлеглих уповноважена з прав людини Ніна Карпачова. Таку позицію інакше ніж хованням голови в пісок не назвеш. Що ви заспіваєте, панове, коли стада злих чорнобильських лосів-мутантів колонами пі­дуть на Київ?!
 
Та лідери країни замість того, щоб об’єднатися перед лицем загрози дикого світу, і далі гризуться, як якісь (не побоюся цього вислову) вовчаки-паскудники. «Я виставляю той термін, за який я буду шкуру спускати з кожного міністра, запам’ятайте!» – заявила днями Юлія Тимошенко. Першим шкури позбувся Володимир Огризко, котрий перебував на посаді міністра закордонних справ за квотою президента Віктора Ющенка. Тепер Огризко вже не міністр.
 
Звільнення Володимира Станіславовича стало ще одним епізодом безкомпромісної боротьби за владу між президентом України та прем’єр-міністром. Здається, сама сутність, внутрішня організація Юлії Володимирівни та Віктора Андрійовича не дають їм мирно уживатися, образно кажучи, на одному гектарі. Подібна проблема, між іншим, донедавна існувала в маленькій африканській країні Гвінея-Бісау. Тамтешній президент Жоау Бернарду Вієра ніяк не міг порозумітися з начальником генштабу Тагме На Вайе. Країна опинилася на межі хаосу, але нещодавно політики таки знайшли мудре рішення – вони одне одного повбивали. Натурально. І дикі джунглі почали виступати.
 
Млюнок: Ігор Лук'янченко