Джуліані переконував Трампа у корумпованості України – Волкер

6 Листопада 2019, 12:30

Рудольф Джуліані, адвокат президента США Дональда Трампа, переконував американського лідера в корумпованості України. Про це йдеться у стенограмі свідчень колишнього спецпредставника Держдепартаменту США з питань України Курта Волкера у рамках розслідування можливого тиску Трампа на Україну. 

 

Волкер заявив, що намагався переконати президента США змінити свою думку про українського лідера Володимира Зеленського. 

 

Дипломат розповів, що Трамп "мав дуже глибоко вкорінений негативний погляд на Україну", що базувався на попередній корумпованості держави. 

 

"Ця позиція мала свої причини. Будь-хто, хто не знає нічого про Україну, подумав би так само. Тому було важливо переконати його. Ми говорили йому, що вона інша, що цей хлопець (Зеленський – ред.) – інший", – сказав він. 

 

Під час цих розмов, розповів дипломат, Трамп говорив, що позитивні наративи – це не те, що він звик чути про Україну. 

 

"Він навів як приклад слова Джуліані, ніби вони усі (українці – ред.) корумповані, вони всі – жахливі люди, вони намагалися "потопити" його – йшлося про президентські вибори 2016 року", – зазначив Волкер. 

 

Нагадаємо, 6 листопада Палата представників Конгресу США оприлюднила стенограми слухань з участю спецпредставника США Курта Волкера й посла при ЄС Гордона Сондленда на закритих слуханнях, що відбулися минулого місяця. 

 

Днем раніше опублікували свідчення екс-посла США в Україні Марі Йованович. Там йдеться, що президент США тиснув на Держепартамент та вимагав відставки Йованович.