Джонсон заявив, що Росія повинна припинити дестабілізацію

Акценти
20 Січня 2020, 16:36

Прем'єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон заявив, що для нормалізації відносин із Британією Росія повинна припинити свою діяльність, яка дестабілізує та загрожує нацбезпеці. Про це він сказав під час зустрічі з президентом РФ Владіміром Путіним у полях саміту щодо Лівії у Берліні, передає Голос Америки

 

Він заявив про незмінність позиції Британії щодо хімічної атаки проти колишнього російського подвійного агента в Солсбері, винними у якій Об'єднане Королівство вважає російські спецслужби.

 

"Прем'єр-міністр заявив, що нормалізації наших двосторонніх відносин не буде, поки Росія не припинить свою діяльність, яка загрожує Об'єднаному Королівству та нашим союзникам, підриває безпеку наших громадян та нашу колективну безпеку", – додала у коментарі речниця британського парламенту. 

 

Нагадаємо, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова. Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

26 вересня стало відомо, що справжнє ім'я "Руслана Боширова", одного з підозрюваних в отруєнні колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Великій Британії, насправді Анатолій Чєпіга, він полковник ГРУ. 8 жовтня стало відомо, що справжнє ім'я "Алєксандра Пєтрова", одного з підозрюваних в отруєнні колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Великій Британії, насправді Алєксандр Мішкін, він військовий лікар і полковник ГРУ.

90