Джонсон заявив про намір провести у Британії вибори 12 грудня

25 Жовтня 2019, 15:25

Прем'єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон заявив, що хоче провести дострокові вибори 12 грудня. Про це 25 жовтня повідомляє Vox

 

"Якщо вони (парламентарі – ред.) справді хочуть більше часу для вивчення цієї чудової угоди (про Brexit – ред.), вони можуть його отримати, але для цього їм потрібно погодитися на загальні вибори 12 грудня", – сказав прем'єр. 

 

Зазначається, що Джонсон втратив парламентську більшість минулого місяця. Він хоче провести дострокові вибори, бо вважає їх єдиним шансом отримати більшість та нарешті прийняти законодавство щодо Brexit і вивести країну з Євросоюзу. 

 

Закликаючи до виборів у грудні, прем'єр також визнає свою поразку: "йому не вдалося вивести Британію з ЄС до 31 жовтня або померти". 

 

  • Читайте також: Brexit is coming. Шість запитань про нову угоду між ЄС та Британією
 

Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією. Вона потребувала схвалення у європейському та британському парламентах. Єврорада очікувала початку роботи угоди з 1 листопада.

 

За планом, парламент Британії мав проголосувати за ратифікацію угоди 19 жовтня.

 

Проте, 19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує прем’єр-міністра Бориса Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року.

 

Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. Член уряду Великої Британії, відповідальний за підготовку до Brexit Майкл Гоув заявив, що Британія покине Євросоюз 31 жовтня, незважаючи на лист уряду про відтермінування.

 

21 жовтня питання угоди вдруге винесуть на голосування. Однак, досі невідомо, чи дозволить спікер громади Джон Беркоу провести голосування.

 

22 жовтня Джонсон заявив, що якщо парламент не проголосує за графік розгляду законопроекту про Brexit, він відкличе законопроект і розпочне підготовку до загальних виборів.