Джонсон відповів Путіну про лібералізм, вказавши на бідність росіян

1 Липня 2019, 11:42

Колишній міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон, який є одним з двох кандидатів на посаду нового прем'єр-міністра країни, розкритикував слова президента Росії Владіміра Путіна про те, що лібералізм "віджив", назвавши цю заяву "повною нісенітницею". Про це йдеться у колонці  The Daily Telegraph.

 

"Лібералізм живий. З ним все добре. Він створює добробут в масштабах, немислимих для попередніх поколінь", – зауважив він.

 

Так, він відзначив, що суспільство, яке є вільним і відкритим, буде найкращим місцем для започаткування бізнесу. "Це буде найбезпечніше місце для інвестування. Це буде найкраще місце для створення сім'ї. Це буде найкраще місце для життя", – написав екс-глава британського МЗС.

 

"Якщо ваша власність може бути самовільно конфіскована дружиною президента або його зятем, то ви не захочете відкривати справу в цій країні та інвестувати в неї. Якщо ви несправедливо можете втратити контракт, поступившись приятелю якогось політика, ви не станете намагатися вкладати тут свої гроші. І якщо політик не може бути знятий з посади демократичним шляхом, то буде рости корупція і знижуватися ефективність, будуть страждати люди й рости бідність", – наголосив Джонсон.

 

Зокрема, він звернувся до російського президента, підкресливши, що "є деякі країни", де капітал сконцентрований в руках олігархів і наближених до влади, де вбивають журналістів і де висміюють ліберальні цінності.

 

Водночас в таких країнахі, згідно зі статистикою, третина жителів не може дозволити собі купити понад дві пари взуття на рік, 12% населення  змушені користуватися вуличними туалетами, а реальні доходи знижуються вже п'ять років поспіль.

 

Нагадаємо, 13 червня Джонсон з великим відривом переміг під час першого раунду голосування за наступного лідера Консервативної партії. Кандидатуру Джонсона у першому раунді підтримали 114 з 313 консерваторів. Так, на другому місці опинився міністр закордонних справ Джеремі Хант з 43 голосами. Водночас третє місце зайняв міністр довкілля Майкл Гоув з 37 голосами..

 

Раніше Джонсон пообіцяв вивести  Британію з ЄС 31 жовтня у разі перемоги на виборах.

 

Так, 7 червня Тереза Мей офіційно покинула посаду голови Консервативної партії. Вона продовжуватиме виконувати обов’язки глави уряду, доки партія не обере нового прем’єра.

 

Згодом ЗМІ назвали головних претендентів на посаду прем'єр-міністра. Серед них: екс-глава МЗС Борис Джонсон, колишній міністр з питань Brexit Домінік Рааб, міністр навколишнього середовища Майкл Гоув, глава МЗС Джеремі Хант і глава МВС Саджид Джавід.