Джонсон пов’язав отруєння Скріпаля з президентськими виборами у Росії

21 Березня 2018, 20:15

Отруєння колишнього полковника ГРУ Сєргєя Скріпаля і його дочки в англійському місті Солсбері може бути пов'язане з президентськими виборами в Росії. 

 

Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон.

 

«Час атаки у Солсбері, імовірно, тісно пов’язаний з нещодавніми виборами у Росії», – сказав Джонсон.

 

Міністр також зазначив, що багатьом недемократичним особам  під час виборів або в інших критичних політичних ситуаціях вигідно змістити увагу населення на зовнішнього ворога.

 

«Як роблять багато недемократичних фігур напередодні виборів або якогось критичного політичного моменту, найчастіше дуже привабливою буває думка про вбивання у суспільну свідомість образу ворога», – заявив Джонсон.

 

Напередодні повідомлялося, що Борис Джонсон закликав ЄС і НАТО об'єднатися проти російської агресії.

 

16 березня  Джонсон заявив, що, ймовірно, президент Росії Владімір Путін особисто віддав наказ застосувати нервово-паралітичну речовину "Новачок" для отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки.

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.