Джонсон пообіцяв Північній Ірландії угоду з ЄС із нульовими тарифами

13 Січня 2020, 16:27

Прем'єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон заявив, що зможе забезпечити торговельну угоду з Євросоюзом із нульовими тарифами. Про це він сказав 13 січня під час візиту до Північної Ірландії, передає Reuters

 

Прем'єр погодився дотримуватися ринкових правил ЄС, щоб уникнути жорсткого кордону з членом Євросоюзу Ірландією. 

 

"На що я сподіваюся і в чому впевнений – це угода з нульовими тарифами та нульовими квотами з нашими друзями та партнерами в ЄС", – зазначив він. 

 

Раніше, 16 жовтня,  Джонсон пішов на поступки за угодою про Brexit у процесі переговорів про статус ірландського кордону після виходу Сполученого Королівства з Євросоюзу. Північна Ірландія, як і раніше, буде де-юре перебувати в митній системі Великобританії, але фактично в ЄС.

 

Нагадаємо, на виборах 12 грудня Консервативна партія під керівництвом Джонсона отримала монобільшість: за консерваторів проголосували 43,6% британців. Це дозволило партії проголосувати за законодавство про Brexit. 

 

10 січня Палата громад парламенту Великої Британії остаточно підтримала законопроект про вихід держави із Європейського Союзу. Документ передали до Палати лордів.