Джон Гербст: Санкції мають послабити Путіна настільки, щоб він втратив ресурси для продовження агресії будь-де

26 Березня 2015, 15:27

Санкції США та ЄС проти Росії є необхідними для послаблення путінської агресії в Україні та за її межами. Про це в інтерв'ю "Українському тижню" заявив американський дипломат, колишній посол США в Україні Джон Гербст.

На його думку, Америка проявила лідерство у питанні санкцій.

"Президент Обама задав напрямок руху в цьому аспекті й для Сполучених Штатів, і для Заходу загалом. Він та його Адміністрація присвятили багато часу тому, щоб заохотити європейців стати на жорсткіші позиції щодо обмежень супроти Росії", – підкреслює Гербст. 

Він вважає, що загалом Америка і ЄС тісно співпрацюють у цьому плані: їхні цілі не розбігаються.

"Щоправда, США активніше наполягали на санкціях за російську агресію проти України. Водночас треба розуміти, що Європі економічно вони обходяться дорожче, ніж Сполученим Штатам", – зазначає дипломат.

"У мене враження, що американська Адміністрація запровадила санкції, аби змусити Путіна припинити агресію. Потенційний ефект – вони можуть стати настільки болісними для його країни, що він як її лідер зрозуміє: треба зупинити втручання, вторгнення до України. Гадаю, така перспектива можлива, хоча й не гарантована", – зауважує Гербст.

Він припускає, що санкції США проти РФ були необхідними для послаблення амбіцій Путіна відносно територій України та за їхніми межами.

"На моє особисте переконання, санкції були важливими, навіть якщо вони й не переконають Путіна зупинити агресію. Оскільки його амбіції виходять за межі України, їх необхідно послабити настільки, щоб у нього стало менше ресурсів для продовження агресії – в Україні чи будь-де", – підкреслює диломат.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".