Джеррі Скіннер: “Російська душа — неначе бездонна яма, утворена нескінченною низкою деспотичної російської й радянської влади”

Світ
16 Липня 2021, 13:30

Про це Джеррі Скіннер пише у №28 Тижня. За його словами росіяни — спокійні, зібрані й не схильні панікувати, бо гадки не мають, як утекти від Путіна. 

“Це мирно нещасні люди, тому страждання глибоко западає в душу кожного. Російська душа — неначе бездонна яма, утворена нескінченною низкою деспотичної російської й радянської влади, за якої цілі покоління деспотів старанно переконували людей бути вдячними за те, що вони росіяни”, – стверджує юрист.

Джеррі Скіннер висловлює думку, що режим Путіна, незважаючи на переконування у протилежному, не має надзвичайних цінностей. Тому найкращим аргументом рівня туги російської душі є відсутність цієї душі.

Орієнтація всередину себе не є свідченням глибини російської свідомості, пише автор, а навпаки: “Це ніщо. Порожнеча. Безсердечне, бездушне існування. І трагедія MH17 — як промовистий доказ”.

Читайте також: Про нас та їхні «братерські обійми»

“Холодна реакція й ставлення Владіміра Путіна до збиття літака малайзійських авіаліній над територією України доводить, – пише адвокат, –  багатостраждальна російська душа не мучиться й не потерпає від нескінченних раундів глибокої інтроспекції”. 

Автор відмітив, що незважаючи на комуністично-атеїстичні історичні контексти Росії, Владімір Путін відновив колишню славу традиційного православного християнства і зробив такі наративи ключовими у стратегії управління, при цьому зазначивши: “Як може людина, яка зізнається в убивствах на користь держави чи державного органу, легітимізувати розправи над людьми, зради й війни як вияви християнства?”