Джерело: Син Януковича розставляє своїх людей в СБУ

30 Жовтня 2013, 15:48

Зокрема, за наявними даними, 19 березня 2010 року новообраний президент Віктор Янукович призначив Якименка головою управління СБУ у місті Севастополь, і тоді ж призначив Тоцького керівником Головного управління СБУ в АР Крим.    

За деякими даними, обидва керівники протягом кількох місяців також отримали генеральські звання.  

У серпні 2011 року Якименко був переведений на посаду керівника управління СБУ Донецької області. У січні 2013-го він очолив Службу безпеки України. А сьогодні Тоцький став його першим заступником.

«Звичайно, керівники СБУ у Севастополі та АР Крим формально обидва підпорядковуються Києву. Але очевидно, що вони не могли не співпрацювати,  і, швидше за все, невипадково генеральські званння отримали разом», – зазначив співрозмовник Тиждень.ua.

За даними джерел, під час роботи у Севастополі Олександр Якименко виступав від імені Олександра Януковича, чиї будівельні компанії у цей час розвинули активну діяльність  на  узбережжі Севастопольської бухти та Південному узбережжі Криму.

Як повідомлялось, 30 жовтня президент Віктор Янукович звільнив Петра Шатковського з посади першого заступника голови СБУ, який курував роботу контрозвідки, призначивши на цю посаду Володимира Тоцького. Один з генералів запасу СБУ, що раніше працював у контррозвідці, на умовах анонімності повідомив Тиждень.ua, що такі кадрові перестановки можуть бути пов'язані зі "шпигунським скандалом" в Міністерстві оборони.

98