За даними джерела газети "Коммерсант-Украина", близького до уряду, для переговорів з цього питання Хорошковський двічі – в четвер увечері і в п'ятницю вдень (13 і 14 грудня – Ред.) – відвідував адміністрацію президента.
Співрозмовники газети не уточнили, про яку посаду йшлося, але відзначили, що вона не відповідала очікуванням Хорошковського. "Микола Азаров виступав за максимальне зниження його повноважень", – пояснив один зі співрозмовників видання.
Теза про взаємне неприйняття Миколи Азарова і Валерія Хорошковського має під собою підстави, відзначає газета.
Так, у період спільної роботи в уряді політики нерідко дотримувалися діаметрально протилежних позицій. Зокрема, перший віце-прем'єр стверджував, що репліки українських чиновників про можливість вступу країни до Митного союзу суперечать національному законодавству, а прем'єр у відповідь заявив, що Хорошковський "висловлює свою думку, яка не відображає точку зору українського уряду".
Розбіжності політиків мають давню історію. У січні 2004 року Валерій Хорошковський, який працював міністром економіки та європейської інтеграції в уряді Віктора Януковича, подав у відставку, обґрунтувавши своє рішення протистоянням з тодішнім першим віце-прем'єром і міністром фінансів Миколою Азаровим. До цього чиновник кілька місяців жорстко критикував підтримуваний Кабміном курс на інтеграцію в Єдиний економічний простір (перший етап створення Митного союзу) з Росією, Казахстаном і Білоруссю.
Поряд з названими проблемами одним з головних мотивів нинішнього демаршу Хорошковського могла стати його турбота про політичне майбутнє. Колишній віце-прем'єр, який курирував питання європейської інтеграції, при контактах з європейськими партнерами всіляко підкреслював свою прозахідну спрямованість.
Нагадаємо, 14 грудня в другій половині дня прес-служба Валерія Хорошковського оголосила про його відхід з уряду.
14 грудня і. о. першого віце-прем'єра нібито зустрівся з президентом Віктором Януковичем, щоб передати йому заяву про відставку "у зв'язку з незгодою з призначенням Миколи Азарова на посаду прем'єра".
Слід зазначити, що в п'ятницю Хорошковський, як і всі члени уряду, крім новопризначеного прем'єра, і так уже перебував у відставці, а тому його заява мала не юридичне, а політичне значення.
Цей факт відразу відзначили в прес-службі уряду: "Валерій Хорошковський був інформований про те, що його кандидатура не пропонувалася в новий склад уряду. Враховуючи це, заяву про відставку слід розглядати як прояв юридичної некомпетентності".
Читайте також: Експерт: Хорошковський може стати "новим Тігіпком"