Джерело: ГПУ має докази прямої причетності Тимошенко до вбивства Щербаня

30 Травня 2012, 08:40

У Генеральній прокуратурі готові пред'явити Тимошенко обвинувачення в організації вбивства Щербаня, але поки не можуть цього зробити "з технічних причин", пише "Комерсант-Україна" із посиланням на джерело у відомстві.

"У нас є докази, які підтверджують пряму причетність Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня. Збір цих доказів триває", – заявив високопоставлений співрозмовник у ГПУ.

"Пред'явити Тимошенко обвинувачення ми поки не можемо, оскільки вона офіційно хвора. Як тільки вона видужає, обвинувачення буде пред'явлено. Ми очікуємо, що це відбудеться наприкінці червня-початку липня", – додав він.

Тим часом представники опозиції відмовляються вірити в те, що в Генпрокуратури є докази причетності Тимошенко до вбивства Щербаня. "Янукович і його оточення шукають справу, якою будуть лякати Захід", – заявив бютівець Сергій Пашинський, відзначивши, що з моменту поновлення розслідування слідчі ГПУ опитали вже "більше сотні людей".

"Саме тому було реанімовано справу Щербаня й знайдені якісь підходи до його сина Руслана. У ГПУ немає жодного факту або навіть натяку на причетність Тимошенко до вбивства", – резюмував депутат Раніше ГПУ вже проводила розслідування цього вбивства, і було встановлено, що в 1996 році в Донецьком аеропорту Євгена Щербаня і його дружину розстріляли члени банди Євгенія Кушніра (помер у 1998 році).

У вироку Апеляційного суду Луганської області по цій справі замовником убивства був названий помічник екс-прем'єра Павла Лазаренко Петро Кириченко, який зараз живе в США. Син Руслан Щербань стверджує, що до вбивства причетний і сам Павло Лазаренко, який відбуває зараз покарання в американській в'язниці.

Нагадаємо, більше 2 тижнів тому перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив, що ГПУ готова пред'явити нове обвинувачення екс-прем'єру Юлії Тимошенко по справі вбивства Євгена щербаня.

Як повідомлялося раніше, 4 квітня на прес-конференції син загиблого Євгена Щербаня Руслан заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність екс-урядовців Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка до вбивства його батька Євгена Щербаня. Після цього Генеральна прокуратура поновила розслідування справи.

8 квітня екс-майор держохорони Мельниченко заявив, що передасть плівки, які стосуються вбивства Щербаня, ФБР чи ізраїльським спецслужбам, якщо ними не зацікавляться в Україні.

Цими записами зацікавилися захисники Тимошенко.