Джерела поліції Донецької області підтверджують смерть терориста “Гіві” у Донецьку – Аброськін

8 Лютого 2017, 10:27

Національна поліція Донецької області має інформацію про смерть терориста Махайла Толстих з позивним "Гіві". Про це заявив керівник обласного главку Нацполіціі В'ячеслав Аброськін.

"Поліція Донецької області має таку інформацію, що сьогодні вранці був убитий терорист" Гіві "Михайло Толстих. Наші джерела, які зараз там перебувають, бачили, як це все відбувалося. Можу сказати, що дійсно стався вибух, де знаходився терорист, він загинув. в даний час на місці працює так звана група "поліції ДНР", місце оточене і в даний час більш докладної інформації немає ", – сказав Аброськін.

За його словами, зараз в Донецьку проводяться масові заходи, спрямовані на обшук громадян, оглядають автотранспорт, перекриті всі основні стратегічні дороги в місті.

"Я думаю, що терористи обрали собі такий шлях, тому це цілком логічний кінець. Всередині у них також є між собою неприязнь, борються за переділ сфер впливу, підприємства, які там залишилися", – вважає голова обласної

Нагадаємо, українська поліція оголосила в розшук бойовика так званої «ДНР» Михайла Толстих на прізвисько «Гіві». Слідчі зібрали докази, на підставі яких «Гіві» обґрунтовано обвинувачується у тому, що в період із травня 2014 року по січень 2015 року, будучи ватажком НЗФ «Сомалі» терористичної організації "ДНР", брав участь у веденні агресивної війни проти України, організував у січні 2015 року поблизу Міжнародного аеропорту «Донецьк» терористичні акти проти військовослужбовців сил АТО, що спричинило загибель 9 людей та інші тяжкі наслідки, а також вчинив жорстоке поводження з полоненими українськими військовослужбовцями, в тому числі Ігорем Брановицьким, який нагороджений Президентом України орденом «Золота Зірка» Героя України посмертно. 13 вересня 2016 року обвинувальний акт передали до суду для проведення спеціального судового провадження.

У кінці січня помер організатор так званої "ЛНР" Валерій Болотов. Офіційною причиною смерті назвали гостру серцеву недостатність.

16 жовтня одного з ватажків бойовиків «ДНР» Арсена Павлова на прізвисько «Моторола» вбили у Донецьку. За попередньою інформацією, його підірвали у ліфті будинку, де він проживав. В угрупованні «ДНР» у вбивстві Павлова звинуватили «українську диверсійно-розвідувальну групу». Водночас генерал армії України Микола Маломуж однією з можливих версій вбивства бойовика назвав внутрішні розборки, санкціоновані з Москви.