Джемілєв звернувся до Євросуду, щоб захистити свого сина, ув’язненого в Криму

16 Липня 2014, 17:50

"Скарга стосується незаконного утримання мого сина…", – сказав Джемілєв.

Адвокат Джемілєва Аркадій Бущенко зазначив, що утримання під вартою Хайсера незаконне, бо раніше Деснянський райсуд Києва та Апеляційний суд Києва ухвалили змінити запобіжний захід і звільнити підозрюваного.

Крім того, 10 липня ЄСПЛ вжив заходів щодо забезпечення позову й згідно з п. 39 регламенту суду ухвалив звільнити Хайсера Джемілєва з СІЗО.

Європейський суд із прав людини встановив, що в цій ситуації самопроголошена кримська влада порушує право людини на свободу.

Водночас Бущенко зазначив, що кримська влада на даний момент ігнорує рішення ЄСПЛ і не відпускає ув'язненого.

Міністр юстиції Павло Петренко вважає безпрецедентною таку ситуацію та закликає Росію забезпечити виконання Європейської конвенції про права людини.

Як відомо, на початку червня Слідчий комітет Росії по самопроголошеній і невизнаній "Республіці Крим" затримав Хайсера Джемілєва, звинувачуваного в убивстві, а суд арештував його.

Його звинувачують у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 105 (убивство), ст. 222 (незаконне зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів) і ст. 226 (викрадення зброї) Кримінального кодексу Росії.

За версією слідства, у період часу з 2 квітня до 20 травня 2013 року Хайсер Джемілєв таємно взяв у батька карабін калібру 7,62 мм і 10 патронів і сховав їх у своєму домі в Бахчисараї.

27 травня 2013 року син Джемілєва у своєму домі випадково, з необережності, як говорив він пізніше, вистрелив у 30-річного Февзі Едемова – його знайомого, жителя Бахчисарайського району, який працював у будинку. Едемів помер на місці.

Було відомо, що Хайсер Джемілєв за декілька років до того лікувався в психіатричній клініці.