Уповноважений Президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв виступив перед представниками комітету з правових питань та прав людини ПАРЄ із доповіддю про порушення прав людини в Криму. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомилв народний депутат України Світлана Заліщук, яка перебуває у Страсбурзі.
«Одна справа, коли політики з різних країн світу читають знеособлені звіти про «порушення різних прав» у Криму, і зовсім інша – чути історії конкретних людей, з іменами, з обличчями, з родинами, з жахливими трагедіями, з тортурами, з убивствами, у які складно повірити. Мустафа Джемілєв виступив з доповіддю щодо порушення прав людини у Криму на Комітеті з правових питань та прав людини під час засідання ПАРЄ», – написала вона.
Читайте також: Виступ Савченко на її першому засіданні ПАРЄ: основні тези
За її словами, Уповноважений Президента з питань кримськотатарського народу навів представникам ПАРЄ статистичні дані про брутальне порушення окупантами прав його народу. За його даними, 50-60 тис. осіб покинули територію Криму, 50% з них – кримські татари. «Обшуки й затримання кримських татар в останні місяці стали регулярними. Ми зареєстрували близько 250 обшуків під приводом пошуку «забороненої літератури», – процитувала нардеп Джемілєва. За його словами, затримані не знають, що таке заборонена література, але існує список із близько 3 тисяч найменувань. За знайдену заборонену релігійну літературу можуть позбавити волі на 10 років. Затримання відбуваються під приводом участі в «несанкціонованій» акції 26 лютого 2014 року на території Криму, коли ще не було проведено «референдум».
«Затримують не лише тих, хто є членом Меджлісу, але й виборців. Тобто по суті кожен кримський татарин, що брав участь у голосуванні, за логікою окупаційних військ, може бути екстремістом. Російська влада закрила кримськотатарське телебачення», – цитує Заліщук Джемілєва.
Нагадаємо, раніше Україна обурилася доповіддю генсека Ради Європи через ігнорування подій у Криму та на Донбасі: Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд під час щорічної доповіді про стан дотримання прав людини, яка налічує 104 сторінки, жодного разу не згадав про події у Криму та на Донбасі.